Ekosystem DeFi drugiej generacji, DEFHOLD, ujawnił w tym tygodniu plany wprowadzenia kilku nowych produktów w najbliższych tygodniach. Konkretnie, firma uruchomi baseny EWF (opłata za wcześniejsze wycofanie) oraz Whale Club. Nowa funkcjonalność pomoże stałym inwestorom zabezpieczyć więcej zysków i zwiększyć ogólną płynność platformy. W szczególności, nowe pule są zgodne z ogólnym celem firmy DEFHOLD, jakim jest promowanie stabilnych strategii inwestycyjnych w ramach ekosystemu DeFi.

Pule opłat za wczesne wycofanie się z rynku EWF

EWF to jeden z najnowszych protokołów DeFi tworzących fale na rynku. Sposób działania EWF jest prosty. Kiedy użytkownicy dołączają do puli płynności, zgadzają się na zablokowanie swoich środków na określony czas. Takie blokowanie środków jest tzw. stakowaniem. Użytkownicy otrzymują nagrody w zależności od kwoty, rodzaju puli, w jakiej się znajdują, oraz ilości monet.

Na niektórych platformach fundusze te pozostają w pełni zablokowane do momentu upływu tego czasu. Inwestorzy, którzy muszą wcześniej uzyskać dostęp do tych funduszy, muszą poczekać, aż skończy się okres rozliczeniowy. Co ważne, nie trzeba było długo czekać, aby dowiedzieć się, że pozostawienie funduszy użytkowników w stanie niedostępnym jest dużym minusem dla inwestorów. W związku z tym rynek DeFi szybko się dostosował, a nowe platformy pojawiły się z możliwością wypłaty środków, kiedy tylko było to potrzebne.

Zrównoważone podejście

Jednakże strategia ta zawierała również kilka zastrzeżeń. Jeśli wycofasz się wcześniej, płacisz opłatę i tracisz wszelkie zyski. Krytycznie, platformy, które nie pobrały opłaty za wcześniejsze wycofanie zauważyły spadek płynności, gdy niepewność na rynku została ustalona. Ten spadek płynności puli skłonił deweloperów do zastanowienia się nad równowagą pomiędzy tymi dwoma opcjami.

Pragnienie to ostatecznie doprowadziło do utworzenia puli EWF. Pule EWF są zwieńczeniem miesięcy badań i rozwoju. Wreszcie, deweloperzy ustalili, że karanie użytkowników za wczesny dostęp do ich funduszy działa dobrze tylko wtedy, gdy kara trafia bezpośrednio do innych inwestorów puli. W ten sposób nowy protokół wzmacnia integralność puli i zwiększa zyski dla uczestników.

Pule EWF dają inwestorom więcej powodów, aby nie wycofywać się z ich zobowiązań. Za każdym razem, gdy użytkownik opuszcza pulę przedwcześnie, wszyscy inni inwestorzy zarabiają darmowe krypto. Ta krypto przynosi wtedy większe zyski za pośrednictwem puli odsetkowej. W końcu, użytkownik ma samokarmiący się cykl zysków, który przynosi korzyści tym, którzy stali z pierwotnym planem.

Klub Wielorybów

Klub Wielorybów to nowy katalog produktów stworzony z myślą o potrzebach inwestorów chcących mieć wpływ na projekty, w które inwestują. W szczególności nowe funkcje obejmują wprowadzenie wielu prywatnych skarbców pozwalających inwestorom na wspólne inwestowanie w projekty poprzez uzyskanie siły nabywczej podobnej do wieloryba. Każde z tych skarbców charakteryzuje się minimalnymi wymogami w zakresie równowagi, które należy spełnić, a także minimalnym limitem rynkowym aktywów bazowych.

Klub Wielorybów jest wyjątkowy, ponieważ umożliwia inwestorom DeFi wpływanie na ich zyski poprzez zachowanie w okresie inwestycji, poprzez dokładniejsze zarządzanie ich ceną wejścia i wyjścia, biorąc pod uwagę ich zwiększoną siłę nabywczą. Strategia ta pozwala tym, którzy posiadają najwięcej udziałów w danym projekcie, na wykorzystanie tego pozycjonowania na swoją korzyść. Zasadniczo produkt funkcjonuje podobnie jak akcjonariusz kontrolujący spółkę, co może okazać się dużą zaletą w przypadku wahań cen.

DEFHOLD

DEFHOLD nadal cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoją unikalną strategię biznesową. Firma jest pierwszym prawdziwie nieinflacyjnym przedsiębiorstwem, które wprowadziło na rynek protokół DeFi. Inwestorzy zauważyli korzyści płynące z DEFHOLD, a te nowe produkty z pewnością spotęgują ciekawość. Na razie inwestorzy DEFHOLD mają przed sobą ciekawy styczeń.