Kripto para endüstrisine yatırım yapmak kesinlikle kolay bir şey değil. Kripto para birimleri birçok tüccar için çok değişken yatırım araçları olduğundan, aklınızda bir planınız yoksa tüm paranızı çok kısa sürede kaybedebilirsiniz. Uzun vadeli yatırımcıların takip ettiği planlardan biri de çeşitlendirme adı verilen çok eski bir numara. Birçok kişi, portföy çeşitlendirmesinin kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan şey olduğuna inanıyor. Bunu yaparak riski azaltabilir ve yatırımlarınızda uzun vadede iyi getiri elde etme şansınız olabilir.

Tüm yumurtalarınızı bir sepete koymak çok tehlikeli bir şey olabilir. Bunu yaparak, kendinizi yüksek bir riske maruz bırakabilirsiniz. Çeşitlendirmenin dikkate alınması gereken çok önemli bir şey olduğu açıktır. Hepimiz biliyoruz ki tüm yumurtalarınızı bir sepete koymak çok tehlikeli bir şey olabilir. Bunu yaparak, kendinizi yüksek bir riske maruz bırakabilirsiniz. Ama bunu nasıl yapacaksınız başka bir soru. Bugün, kripto portföyünüzü çeşitlendirmenin bazı akıllı yollarını açıklayacağız.

Bitcoin'i Dahil Etmek
Bitcoin, hayatımızda gördüğümüz ilk kripto para birimidir. Önde gelen kripto para birimi şu anda tüm sektör hakkında konuşmamızın nedenidir. Bitcoin'in bu sektördeki lider statüsü her zaman orada kalacak. Bitcoin'in piyasa değerine dayanan en büyük kripto para birimi olduğunu ve geleneksel yatırımcıların her zaman ilk önce kripto para birimlerine yatırım yapmak istediklerinde Bitcoin hakkında konuştuğunu belirtmek gerekir.

Bitcoin'in kendisi de diğer kripto para birimleri gibi çok değişken bir varlıktır. Ancak, portföyünüzde BTC'ye yer vererek kripto para birimlerine yatırım yapma risklerinden korunabilirsiniz. Çünkü tüm pazar çöktüğünde, en az çökme genellikle Bitcoin'de görülür. Böylece bu size daha fazla damla karşı çit verecektir.

Pasif Gelir ve Staking Kripto Para Türleri
Kripto portföyünüzde, bir çeşit pasif gelir sağlayıcısına sahip olmak her zaman daha iyidir. Bunlara genellikle Proof of Stake (PoS) paraları denir. Kripto portföyünü Proof of Stake paralarıyla çeşitlendirirseniz, yatırım yaptığınız ürünler uzun vadede daha fazla değerlenir ve bu arada, stake yoluyla ek bir gelir kaynağı elde edersiniz.

En iyi PoS paralarını bulmak için MyCointainer'a bir göz atabilirsiniz. Platformumuzda stake yapmak için birçok farklı kripto paranız olabilir. Ancak PoS paraları ile ilgili bazı sorunlar var ve bu da stake veya ödül ücretleri. Bu nedenle, kripto paralarınızı MyCointainer'da yatırmayı ve Power planlarımızdan birine abone olmayı seçerseniz, PoS kripto paraların daha iyi yatırımlar olmasını sağlayabilirsiniz. Yani, ekstra ya da herhangi bir stake ücreti ödemenize gerek yoktur.

Power planlarımızdan birine abone olursanız, stake ücretlerinin ek% 7'sini kendinize saklayabilirsiniz. Bu, gelecekteki işlemlerinizde veya yatırımlarınızda daha iyi manevra alanı sağlayacaktır. Power planlarımıza ayrıntılı bir göz atmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

PoS paraları ile ilgili diğer bir şey, yeni nesil kripto para birimleri olarak görüyor olmalarıdır. Her zamanki kripto para birimi endüstrisi büyük ölçüde madencilik operasyonlarına dayandığından, birçok eleştirmen bunun uzun vadede doğa için kötü olduğunu ileri sürüyor. Portföyünüze PoS paraları ekleyerek, yeni nesil kripto para birimlerine yatırım yapma ve ek gelir elde etme şansınız da olabilir.

Airdrops
Airdrop'lar genellikle birçok trader için ücretsiz bir para fırsatı olarak görülür. Bunlar çok önemlidir çünkü airdrop'lara katılırsanız, ücretsiz ve çeşitli paralar kazanma şansınız olabilir. Ancak en iyi airdropun nasıl seçileceği farklı bir şeydir. Özellikle bu sektörde yeniyseniz zor olabilir. Ancak, MyCointainer ekibi olarak, size her hafta katılmak için en iyi airdrop'ları sunuyoruz. Bu nedenle, araştırma için zaman harcamanıza gerek yoktur. Airdroplar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen bu makaleye göz atın.

Stablecoins
Stablecoin'ler nihai piyasa riskinden korunma araçlarıdır. Kripto para birimi endüstrisindeki risklerinizi azaltmak istiyorsanız, kripto portföyünü çeşitlendirmek için sabit paraları dahil etmeyi seçmelisiniz. Orada Tether (USDT), True USD (TUSD), Binance'de USD (BUSD) ve Gemini Dollar (GUSD) gibi birçok stabilcoin var. Ve ayrıca, Euro ve Pound gibi farklı bir fiat türüne bağlı daha fazla stabil paralar var.

Birçok kişi, sabit paraları yatırımınızı oynaklıktan korumanın harika bir yolu olarak görüyor. Stabilcoinler için diğer önemli konu, ihtiyacınız olduğunda size likidite şansı vermesidir. Çünkü bu sektörde zorlanıyorsanız, tüm paranızı çok çabuk kaybedebilirsiniz. Ancak portföyünüze sabit paralar eklerseniz, düşüşün etkisi daha az hissedilir. Stabilcoinler, damladan sonra daha düşük seviyelerde kripto paralar satın almanızı sağlar. Bu nedenle, kripto portföyünüzde sabit paralara sahip olmak her zaman iyidir.

Bonuslar
Kripto portföyünüzde fazladan para almak çeşitlendirme için iyi bir yoldur. Ve özel teklifler ve bonuslar bunu yapmanıza izin verir. MyCointainer'da sizin için tasarlanan yeni bir bonus programımız var. Kripto paralarınızı MyCointainer'da değiştirirseniz, tercihinize ek bir bonus alabilirsiniz. Bu size kripto portföyünü çeşitlendirmek için başka bir varlık ve ek bir gelir kaynağı verecektir. MyCointainer'da kripto paralarınızı değiştirerek nasıl bonus kazanabileceğinizi görmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Popüler Altcoinler
Kripto portföyünüzü çeşitlendirmek için, Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) gibi en popüler altcoinleri eklemeye karar verebilirsiniz. Buna ek olarak, Stellar Lumens (XLM), Bitcoin Cash (BCH) ve Cardano (ADA) gibi diğer popüler paralara da göz atabilirsiniz. Bunlar, uzun vadede yaygın olarak iyi bir yatırım seçeneği olarak görülmektedir. Ancak, bunların son derece değişken bir varlık olduğunu da unutmayın, bu yüzden bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız gerekir.

Sonuç
Uzun vadede iyi çeşitlendirilmiş bir portföyünüz varsa, kripto para yatırımlarınıza olumlu getiri sağlama şansınız yüksektir. Bu sektörde seçebileceğiniz olağanüstü miktarda alternatif var. Ancak, portföyünüzü çeşitlendirmek için başka bir kripto yatırmamanız gerektiğini unutmayın. Seçimleriniz iyi düşünülmüş ve varsayımlardan ziyade gerçeklere dayalı olmalıdır. Gelecekteki yatırımlarınızda size bol şans diliyoruz!