Bitcoin'in merakla beklenen blok ödülü yarılanması (halving( etkinliği 11 Mayıs'ta tamamlandı ve birçok analist BTC fiyatlarının önümüzdeki yıllarda yükselmesini bekliyor. Fiyat artışı için ana argüman Bitcoin'in arzının azalması olarak karşımıza çıkıyor ve bu dönemde talep artışının da yaşanılacağı düşünülüyor. Blok ödülü yarılanmasından sonra, mevcut durumda ağda yer alan madenciler için blok ödülleri yarıya indirildi ve şimdi 6.25 BTC rakamına geldi. Yarıya indirilmeden önce bu sayı 12.5 BTC idi.

Bu nedenle, mevcut durumun devam edeceği varsayıldığında, günlük Bitcoin fiyat tahmini 'yarıya inecek' ve birçok insan, özellikle şu anda ekonomik durum göz önüne alındığında, önde gelen kripto para birimi için bunun büyük bir avantaj olacağını belirtiyor. FED ve dünyadaki diğer birçok büyük merkez bankası daha önce hiç görmediğimiz hızda para basıyor. Bu süre zarfında, Bitcoin gibi sınırlı bir arz varlığının gelişmesi büyük bir avantaja sahiptir. Bugün, sektördeki önemli rakamlardan gelen Bitcoin için en iyi 8 fiyat tahminini bir araya getirdik.

Dikkate değer bit şey olarak şu aşamada ifade etmek isteriz ki, bunlar yatırım tavsiyesi değildir ve her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. (veya kripto terimleriyle DYOR)

Anthony Pompliano, 100.000 $, Tarih: 2021

'Pomp' lakaplı kripto para endüstrisinde önemli bir isim ve Bitcoin ve Blockchain teknolojisine büyük bir inanan. Pompliano, kripto para yatırım şirketi Morgan Creek Digital'in kurucusudur ve parasını ağzına koyduğunu söylemek güvenlidir.
Her zaman Bitcoin'in gelecek olduğunu söyleyen ünlü yatırımcı, Bitcoin'in 2021 yılına kadar 100 bin dolara ulaşacağına inanıyor. Pompliano, Bitcoin'in mevcut para sistemi için bulabileceğimiz en iyi alternatif olduğunu ve bu alandaki yatırımcıların sonunda mutlu olacağını söylüyor.

Fiyat tahmini doğru olduğunu kanıtlarsa, Bitcoin piyasa değeri açısından 2 trilyon dolar civarında bir şeye sahip olacak. Altının mevcut piyasa değerinin 2 trilyon dolardan bile daha yüksek olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin'in bu seviyelere ulaşmasının kesinlikle mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, ne olacağını sadece zaman gösterecek.

Dan Morehead, 110.000 $, Tarih: Ağustos 2021

Yine, bu alanda önemli bir yatırımcı olan Dan Morehead, Bitcoin'in Ağustos 2021'in sonunda 111.000 dolara ulaşacağını iddia ediyor. Pantera Capital Investment Group'un kurucusu Morehead, diğer iki Bitcoin yarığına derinlemesine baktıklarını ve bunun her iki olaydan sonra önde gelen kripto para birimi önemli ölçüde artıyor.

Morehead, fiyat tahmininin aynı zaman dilimi içinde 550.000 $ gibi bir şeye genişleyebileceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, şu anda Bitcoin'in fiyatı göz önüne alındığında 110 bin dolar seviyesinin adil bir değerlendirme olacağına inanıyor.

PlanB: 100.000 $, Tarih: 2021

PlanB, Twitter'da bulabileceğiniz bir analisttir. Altın ve gümüş gibi değerli metaller için kullanılan Bitcoin için bir model geliştirdi. Stoka Akış (S2F) modeli, Bitcoin'in fiyatının 2021'de 100.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Model, fiyatı hesaplamak için kıtlık ve talep kullanıyor. Bitcoin'in yarıya inmesinden sonra analist, kripto para biriminin liderliğinin yeni ATH'lere yükselmesini bekliyor.
Flow to Stock kesin bir tartışmalı model, ama şu anda çalışıyor. Bu modele dayanan önceki fiyat tahminleri doğruydu. Ancak, Bitcoin'in oynaklığı göz önüne alındığında, bu durum gelecekte değişebilir. Ancak, bu gelecekte dikkat edilmesi gereken bir şeydir.

Andy Edstrom, 400.000 $, Tarih: 2030

Kaliforniyalı yatırımcı 'Neden Bitcoin Satın Al' adlı kitabın yazarı, önde gelen kripto para biriminin büyük bir hayranı. ABD merkezli WESCAP şirketi için bir varlık yöneticisi olan Edstrom, Bitcoin'in on yıl içinde 8 dolarlık trilliin piyasa değerine 'kolayca' ulaşacağını söyledi. Şunu belirtmek gerekir ki, 8 trilyon dolar şu anda altının piyasa değeri. Birçok insan Bitcoin'i bir 'Dijital Altın' olarak görüyor ve Edstrom kesinlikle 'Dijital Altın' nın gerçekte piyasa değeri açısından, hatta onu aştığını yakalayacağına inanıyor.

Fiyat tahminini detaylandıralım. Bitcoin 8 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşırsa, bir Bitcoin yaklaşık 400.000 dolar değerinde olacaktır. Ve bu cari fiyatta neredeyse 40 kat artış. Mümkün? Belki de, özellikle BTC'nin 10 yıl içinde dünyanın varsayılan para birimi olacağına inanan Edstrom gibi düşünüyorsanız. İyisi mi şu dönemde Bitcoin biriktirmeye ya da popüler tabirle 'Stack Sats' yapmaya başlayalım!

Tom Lee, $ 125.000, Tarih: 2022

Araştırma ve analiz şirketi Fundstrat Global Advisors'ın kurucusu olan Tom Lee'nin büyük bir Bitcoin boğa olduğunu söylemek güvenlidir. Her zaman 'turuncu para' lehine konuşan Lee, Ocak 2018'de Bitcoin fiyatının 2022 sonunda 125.000 dolara ulaşacağını belirtti.

Bununla birlikte, Lee her zaman katı zaman çizelgeleri hakkındaki görüşlerini açıklamaktan mutluluk duyar. Daha önce, önde gelen kripto para biriminin 2018'in sonunda hiç gerçekleşmediği 25 bin dolara ulaşacağını söyledi. Ayrıca cari yılın sonuna kadar 100 bin dolar fiyat tahmini verdi ve şu an gerçekleşmesi pek mümkün değil. Bu nedenle, bu tahminleri bir tutam tuzla almalısınız. Yani, biraz dikkatli olmakta ciddi fayda var.

Tim Draper, $ 250.000, Tarih: 2022

Draper nihai girişim kapitalisti. Kariyeri boyunca, özellikle Hotmail, Apple, Tesla ve Skype gibi bir dizi başarılı yatırım yaptı. O, 600 dolar civarında işlem gördüğü zaman ilk kripto para birimi için ilk yatırımını yapan Bitcoin'e de büyük bir inanan.

Draper, Bitcoin'in 2022 sonunda 250.000 $ 'a ulaşacağını iddia eden Bitcoin için fiyat tahmininde çok ısrar ediyor. Aynı tahminleri birçok kez tekrarlamaya devam ediyor ve gelecekte her yerde Bitcoin ve kripto paralar eklenecek:

"Beş yıl içinde girip bir Starbucks kahvesi için fiat [ABD doları gibi devlet destekli bir para birimi] ödemeye çalışacaksınız ve barista size gülecek, çünkü onlar, `` Bu nedir? Peni mi sayıyorsun? Bana mermi ver? '' Dedi 2018'de CNBC'de.

Mike Novogratz, yeni ATH, Tarih: 2020

Kripto para bankası Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz, kripto paraların büyük bir hayranı. Daha önce, Bitcoin ATH'sini yıl sonunda 20K $ olarak ele geçiremezse, bu sektörü bırakmayı düşüneceğini söyledi. Novogratz, mevcut makroekonomik koşulların Bitcoin için mükemmel bir fırtına yarattığına inanıyor ve önde gelen kripto para birimi yıl sonuna kadar yükselmeye devam edecek.

Ona göre, bu piyasaya büyük yatırımcı ilgisi var ve FED'in Coronavirus pandemi sırasında ekonomiyi kurtarma çabalarının ardından Bitcoin pozisyonunu artırdı.

Bitcoin yıl sonunda 20 bin dolara ulaşmazsa pazarları bırakabileceğini belirtti ve şunları ekledi:

“Daha önce hiç görmediğim yatırımcıları, hedge fon yatırımcılarını, yüksek net değerli yatırımcıların ilk kez Bitcoin'e girdiğini görüyorum. Yıl sonuna kadar her şey yolunda gitmezse, bence mahmuzlarımı asabilirim. Çünkü şimdi yükselmezse, bilirsiniz, ne zaman olacağından emin değilim… Altı ay içinde iki katına çıkmalıydık, gerçekten yapmalıydık. Bu belki de yıl sonunda. ”

Cameron Winklevoss, $ 40.000, Net Bir Tarih Yok

En eski tahmini sonuncuya kadar beklettik ve bu Winklevoss İkizleri'nden birisi olan Cameron'dan geliyor. Regüle edilmiş Gemini borsasının kurucu ortağı, 2013 yılında Bitcoin fiyatının gelecekte 40 bin dolara ulaşacağını söyledi. Tahmin yapıldığı anda, fiyatın yaklaşık 40 kat artması gerekiyor bu da o dönem açıkçası gerçeküstü bir durum gibi görünüyordu.

Başarılı isim, şöyle konuşmuştu:

'' Bitcoin için küçük boğa senaryosu 400 milyar dolarlık bir piyasa değeri, yani 40.000 dolarlık bir değer, ancak bunun çok çok daha büyük olabileceğine inanıyorum. Bu ne zaman olacak, eğer olursa, bilmiyorum, ama eğer olursa, muhtemelen herkesin hayal ettiğinden çok daha hızlı gerçekleşir "

Sonuç

Bugün, bu sektördeki en önemli isimlerin en iyi ve çılgın Bitcoin fiyat tahminlerini listeledik. Ancak, bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız gerektiğini söylemek istiyoruz. Tabii ki, bu insanlar bu alanda saygındır, ancak itibarları bu tahminlerin doğruluğunu garanti etmez.